خرید پیانو

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با خرید پیانو


خرید پیانو

جهت اخذ مشاوره به منظور خرید پیانو میتوانید به قسمت تماس با ما مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید.

1) آیا لازم است در جلسات اولیه آموزش پیانو نسبت به خرید این ساز اقدام شود ؟

بله در نظر داشته باشید بعد از جلسات اولیه پیانو که به توضیحات ابتدائی و تئوری موسیقی معمولا مرتبط میشود حتما جهت تمرین میبایست نسبت به تهیه پیانو اقدام نمائید.

2) چه مدل پیانوئی برای شروع یادگیری مناسب است؟

در قسمت درباره پیانو به تفصیل در ارتباط با انواع پیانو آکوستیک وساختار آن و پیانوهای دیجیتال توضیح داده شد. خرید پیانو متاسفانه با توجه به

افزایش قیمت بی رویه آن مستقیما با بودجه ای که شما برای آن در نظر گرفته اید در ارتباط خواهد بود .

در صورتیکه بودجه لازم برای خرید یک پیانو مرغوب را در حال حاضر برنامه ریزی ننموده اید مناسبتر است بجای خرید یک پیانو آکوستیک نامرغوب ،یک پیانو دیجیتال مرغوب خریداری نمائید چرا که پیانوهای آکوستیک بی نام ونشان و بی کیفیت در کوتاه مدت و بلند مدت مشکلاتی از جمله تاب برداشتن قطعات چوبی ،تغییر کیفیت صدا ،نگه نداشتن کوک و...را با خود به همراه دارند و هنگام فروش نیز با افت قیمت بسیار زیادی همراه میشوند .

3) خرید پیانو دست دوم :

 خرید پیانو دست دوم کار بسیار پیچیده ای برای خانوادهائی که آشنائی با این ساز را ندارند میباشد . لذا توصیه مینمائیم حتما خرید خود را از طریق فروشگاه های معتبر انجام دهید .

4)خرید پیانو آکوستیک  :گرند یا دیواری

 مسلما پیانو گرند دارای ویژگیهای خاصی استکه آنرا از سایر پیانوهای آکوستیک متمایز مینماید . در خصوص خرید این پیانو به این نکته توجه داشته باشید که حجم صدای این پیانو مناسب برای فضاهای کوچک نمیباشد و علاوه بر این به دلیل ابعاد و اندازه نسبتا بزرگ آن در فضاهای نسبتا کوچک ،چیدمان سایر لوازم منزل در کنار آنرا با مشکل مواجه مینماید . عموما برای فضاهای آپارتمانی پیانوهای دیواری پیشنهاد میگردد .

برندهای معتبر پیانو کدامند ؟

در دنیا کارخانجات متعددی اقدام به تولید پیانو مینمایند .برای آگاهی از برندهای معتبر پیانو میتوانید به سایت https://www.pianobuyer.com/مراجعه  نمائید .

و برای اطلاع از کشور سازنده پیانو نیز میتوانید  گواهی مبداء ( certificate of origin) را از فروشنده پیانو درخواست نمائید .

کدام برندهای پیانو بازار دست دوم مناسبتری در ایران دارند ؟

کیفیت یک برند با بازار دست دوم آن ارزیابی نمیشود ولی در ایران برندهائی که تعداد فروش بیشتر یا عامل فروش یا نمایندگی معتبری  دارند هنگام فروش با افت قیمت کمتری مواجه خواهند بود .

طول عمر پیانوهای آکوستیک چند سال است ؟

یک پیانو آکوستیک با برند معتبر در صورتیکه به درستی استفاده شود و در معرض تغییرات ناگهانی آب و هوائی و حشرات قرار نگیرد سالیان متمادی بدون مشکلی کار مینماید .

سال ساخت یک پیانو را چگونه میتوان تشخیص داد ؟

سال ساخت یک پیانو موضوع مهمی میباشد که مستقیما بر روی قیمت آن تاثیر دارد . با مراجعه به سایت  https://onlinepianoatlas.com/و وارد نمودن برند پیانو و شماره سریال برجسته حک شده بر روی صفحه چدنی از سال ساخت واقعی و تا حدودی محل تولید آن مطلع شوید .  

 

نظر شما: