سوالات متداول

اجرا روی صحنه

چگونه اجرای مناسبی روی صحنه یا جلوی دوربین داشته باشیم

آموزش پیانو و سوالات پیرامون آن

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با یادگیری پیانو

هنرستان موسیقی دختران

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با هنرستان موسیقی دختران

خرید نت

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با خرید نت

پکیج فیلمهای آموزشی

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با خرید فیلمهای آموزشی

خرید پیانو

جوابگوئی به سئوالات شما در ارتباط با خرید پیانو

خرید نت

مواردی که پیش از خرید نت‌ها باید بدانید

بله در قسمت فایل صوتی ارائه گردیده است

از طریق Email ، واتس‌آپ یا تلگرام

از طریق ارسال پیام به واتس‌آپ یا تماس تلفنی با شماره ۸۸۷۴۱۵۵۰-۰۲۱ از ساعت ۱۱:۳۰ الی ۱۹:۳۰

پکیج فیلمهای آموزشی

مواردی که پیش از ثبت نام در این کلاس‌ها باید بدانید

با زدن کلید ( مباحث ترم) جزيیات و سرفصل‌های هر ترم توضیح داده شده است

۱۲ جلسه حدود نیم ساعت تا  ۴۰دقیقه

شما با عضویت در کانال تلگرام امکان دسترسی به فیلم آموزشی خود را خواهید داشت

این پکیج دارای پشتیبان می‌باشد. بعد از خرید پکیج و عضویت، پشتیبان بصورت کامل نحوه استفاده از این خدمات را ارائه خواهد نمود.

از طریق ارسال پیام به واتس‌آپ یا تماس تلفنی با شماره ۸۸۷۴۱۵۵۰-۰۲۱ از ساعت ۱۱:۳۰ الی ۱۹:۳۰

این فیلم‌ها با ۳ دوربین از ۳ جهت و با کیفیت ضبط حرفه‌ای فیلم برداری و تدوین گردیده است.

اجرا روی صحنه

چگونه اجرای مناسبی روی صحنه یا جلوی دوربین داشته باشیم ؟

مسلما یکی از نکاتی که همواره باعث افزایش توانایی‌های هر نوازنده‌ای می‌شود تمرین مستمر بر روی تکنیک و قطعات می‌باشد. حتما بصورت مستمر هر روز حداقل یک ساعت بر روی قطعات و تکنیک تمرکز و تمرین نمائید

نوازندگان حرفه‌ای ساعت‌ها از وقت روزانه خود را صرف تمرین می‌نمایند.

اینکه در منزل برای خودمان قطعه‌ای میزنیم خوب و آرامش بخش است ولی لازم است این قطعات در مقاطع مختلف زمانی برای خانواده، اقوام و دوستان و … اجرا گردد. لطفا از هر فرصتی جهت ارائه و محک زدن میزان توانائیها خود در اجرا استفاده کنید. در زمان اجرا در صورتیکه اشتباه نواختید به هیچ عنوان نواختنتان را متوقف نکنید سعی کنید بدون اینکه تاسف بخورید ادامه دهید. سعی کنید به ادامه قطعه فکر کنید نه اشتباهی که پیش آمده. مسلما این روش پیش زمینه‌ای برای اجراهای بهتر و در سطح بالاتر خواهد شد.

برای اجرا پیش داوری مثبتی در ذهن خود ایجاد نمائید. ذهن شما شالوده افکار منفی و مثبتی است که می‌سازید. افکاری مثل اگه غلط بزنم چی میشه؟ اگه قطعه رو یادم بره و … باعث ایجاد اختلال و کاهش توان ذهنی شما برای تمرکز و به کارگیری تمامی پتانسیل و توانایی‌های اجرائی خواهد شد. روی ذهن و آرامش خود کار کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

زمانی که اجرا می‌کنید شاید متوجه بعضی از نکات یا اشتباهات خود نشوید زیرا ذهن شما درگیر ریتم، درست زدن، هماهنگی دو دست و … می‌باشد.  وقتی اجرای خود را ضبط می‌کنید می‌توانید با شنیدن مجدد آن مشکلات اجرای خود را بر طرف نمایید.

انجام این کار و بازبینی ویدیوهای ضبط شده باعث دیدن نقاط ضعف از لحاظ استایل و فرم دست و رفع آنها می‌شود و ضمنا حس نواختن و اعتماد به نفس شما را هنگام اجرای اصلی افزایش می‌دهد.

در پایان توصیه مینماییم زمانی که شروع به نواختن مینمائید تمرکز خود را صرف زیبایی نواختن و لذت بردن از قطعه در حال اجرا بنمائید صدا و حرکات بینندگان تاثیری بر روی اجرای شما نخواهد داشت چرا که شما به مانند یک پرنده در حال پرواز هستید زیبا، سبک بال و با شکوه

خرید پیانو

جهت اخذ مشاوره به منظور خرید پیانو می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

بله در نظر داشته باشید بعد از جلسات اولیه پیانو که به توضیحات ابتدایی و تئوری موسیقی معمولا مرتبط می‌شود حتما جهت تمرین می‌بایست نسبت به تهیه پیانو اقدام نمائید.

خرید پیانو متاسفانه با توجه به افزایش قیمت بی رویه آن مستقیما با بودجه‌ای که شما برای آن در نظر گرفته‌اید مرتبط خواهد بود. در صورتیکه بودجه لازم برای خرید یک پیانو مرغوب را در حال حاضر برنامه ریزی ننموده‌اید مناسبتر است بجای خریدیک پیانو آکوستیک نامرغوب، یک پیانو دیجیتال مرغوب خریداری نمائید چرا که پیانوهای آکوستیک بی‌نام و نشان و بی کیفیت در کوتاه مدت و بلند مدت مشکلاتی از جمله تاب برداشتن قطعات چوبی، تغییر کیفیت صدا، نگه داشتن کوک و … را با خود به همراه دارند و هنگام فروش نیز با افت قیمت بسیار زیادی همراه می‌شوند.

خرید پیانو دست دوم کار بسیار پیچیده‌ای برای خانواده‌هائی که آشنایی با این ساز را ندارند می‌باشد. لذا توصیه می‌نمائیم حتما خرید خود را از طریق فروشگاه‌های معتبر انجام دهید.

مسلما پیانو گرند دارای ویژگی‌های خاص است که آنرا از سایر پیانوهای آکوستیک متمایز می‌نماید. در خصوص خرید این پیانو به این نکته توجه داشته باشید که حجم صدای این پیانو مناسب برای فضاهای کوچک نمی‌باشد و علاوه بر این به دلیل ابعاد و اندازه نسبتا بزرگ آن در فضاهای نسبتا کوچک، چیدمان سایر لوازم منزل در کنار آنرا با مشکل مواجه می‌نماید. عموما برای فضاهای آپارتمانی پیانوهای دیواری پیشنهاد می‌گردد.

در دنیا کارخانجات متعددی اقدام به تولید پیانو می‌نمایند. برای آگاهی از برندهای معتبر پیانو می‌توانید به سایت  www.pianobuyer.com   مراجعه نمائید. با ورود به این سایت در قسمت  BRAND PROFILE با انتخاب گزینه  ACOUSTIC PIANO  یا DIGITAL PIANO میتوانید برندهای معتبر پیانو را مشاهده نمایید.

و برای اطلاع از کشور سایزنده پیانو نیز می‌توانید گواهی مبداٰ (certificate of origin) را از فروشنده پیانو درخواست نمائید.

کیفیت یک برند با بازار دست دوم آن ارزیابی نمی‌شود ولی در ایران برندهایی که تعداد فروش بیشتری با عاملین فروش معتبرتری دارند هنگام فروش با افت قیمت کمتری همراه خواهند بود

یک پیانو آکوستیک با برند معتبر در صورتیکه به درستی استفاده شود و در معرض تغییرات ناگهانی آب و هوایی و حشرات قرار نگیرد سالیان متمادی بدون مشکلی کار می‌نماید.

سال ساخت یک پیانو موضوع مهمی می‌باشد که مستقیما بر روی قیمت آن تاثیر داد. با مراجعه به سایت onlinepianoatlas.com  و وارد نمودن برند پیانو به شماره سریال نوشته شده بر روی صفحه چدنی از سال ساخت واقعی و تا حدودی محل تولید آن مطلع شوید.

آموزش پیانو و سوالات پیرامون آن

جواب‌گویی به سوالات در ارتباط با آموزش آکادمی غرال

یکی از سوالاتی که همواره ذهن خانواده‌های محترم را به خود مشغول نموده سن شروع پیانو برای فرزندانشان می‌باشد. در این ارتباط در دنیا، کودکانی را می‌بینیم که از سنین بسیار پایین شروع به آموزش پیانو نموده‌اند. آکادمی پیانو غزال کلاس‌های ویژه‌ای برای کودکان ۴ تا ۷ سال طرح ریزی نموده که در این کلاس‌ها کودکان بدون داشتن پیش نیاز گذراندن دوره‌ای ارف مباحث تئوری موسیقی ( نت خوانی کلید سل و فا، ریتم خوانی و …) نواختن پیانو بصورت مقدماتی با زبان کودکانه را فرا می‌گیرند.

یادگیری ساز پیانو محدودیت سنی ندارد و شما در هر سنی می‌توانید نسبت به یادگیری این ساز اقدام نمائید و بهره لازم جهت تمدد اعصاب و لذت بردن از آن را داشته باشید و مسلما یادگیری پیانو در سنین پایین به دلایل مختلف می‌تواند روند پیشرفت شما را افزایش دهد.

مسلما انتخاب یک استاد و کلاس پیانو خوب می‌تواند تاثیر بسزایی در ورود شما به عرصه‌ این هنر داشته باشد. این رشته از هنر در حال حاضر در دنیا به شکلی عملی بررسی، تحلیل و در هنرستان‌ها، آکادمی‌ها و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. لذا پیشنهاد می‌گردد جهت قرارگیری در مسیر صحیح ابتدا به این سوالات پاسخ دهید. 

  1. من می‌خواهم یک پیانیست حرفه‌ای شوم و در مسیر زندگی برای من موسیقی و هنر پیانو بر سایر امور اولویت داد.
  2. پیانو برای من مهم است ولی من علاوه بر تحصیلات، کار و امور روزمره زندگی به دلیل علاقه به این ساز تمایل به یادگیری آن دارم.

مسلما جواب‌گویی به این سوال مسیرهای متفاوتی را برای یادگیری این ساز و ادامه فعالیت هنری شما رقم خواهد زد ولی استثنائاتی نیز وجود دارد و این بدان معنا نیست که اگر مسیر دوم را انتخاب نمودید در آینده یک پیانسیت خوب نخواهید شد چرا که هستند افرادی که با تحصیل در سایر علوم یا کار در سایر رشته‌ها به دلیل علاقه و استعداد خود پیانسیت‌های موفقی نیز شده‌اند. در صورتی که مسیر اول را انتخاب نموده‌اید بسته به این که چند سال دارید یا در چه  مقصع تحصیلی هستید بهتر است علاوه بر کلاس‌های خصوصی گذراندن دوره‌های آکادمیک را نیز در کارنامه خود بگنجانید. در این ارتباط هنرستان‌های موسیقی و دانشگاه هنر و جهت تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های خارج از کشور را پیشنهاد می‌نمایم. برای ورود به هرکدام از این مقاطع تحصیلی لازم است چند سال پیانو کلاسیک را نزد استادانی که به این سبک آشنایی دارند آموزش دیده باشید. در صورتی که مسیر دوم را برای یادگیری این هنر مناسب می‌دانید برای انتخاب استاد خوب بهتر است موارد ذیل را مد نظر قرار دهید.

معمولا اساتیدی که دارای تحصیلات آکادمیک می‌باشد به دلیل گذراندن دوره‌های چندین و چند سال در این رشته هنری، میتوانند مسیر مناسبی نیز برای شما ترسیم نمایند. این موضوع عمومیت دارد ولی قطعیت ندارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک استاد خوب نحوه ارتباط با هنرجویان می‌باشد که همگی به نوعی با این موضوع آشنایی داریم. چه بسا اساتید به نام و با تجربه‌ای را داشته‌ایم که به دلیل این نقیصه بهره‌ای از کلاس‌ها و آموزش آن‌ها نبرده‌ایم. این موضوع خصوصا در هنرجویان کم سن و سال بسیار حائز اهمیت است.

مسلما تجربه و تعداد هنرجویان یک استاد می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد ولی یکی از نکات منفی، عدم تمایل اساتید با تجربه به پذیرش هنرجویان مبتدی می‌باشد.

مسلما توانایی یک استاد در نواختن قطعات خصوصا در ابتدای یادگیری قطعات جدید و فیلم برداری توسط هنرجویان ( جهت بازبینی مجدد در منزل ) می‌تواند انگیزه هنرجو را افرایش دهد. پاره‌ای از اساتید تمایلی به این روند ندارند.

گسترش روز افزون امکانات و فناوری‌ها این امکان را فراهم آورده است تا هنرجویان بتوانند از طریق کنسرت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی هنر خود را از اتاق درس و منزل خارج نموده و در معرض دید ده‌ها یا هزاران نفر قرار دهند. این امکان و موفقیت در آن می‌تواند باعث افزایش انگیزه هنرجویان گردد.

معمولا زمان مناسب برای کلاس‌های پیانو حدود ۴۰ دقیقه می‌باشد. بیش از آن خصوصا برای خردسالان خستگی و کم حوصلگی را به ارمغان می‌آورد.

یکی از خصوصیات مهم فضای تدریس می‌باشد. یک فضای گرم و صمیمی که با سکوت و آرامش توام است می‌تواند از فضای خشک، شلوغ و اداری تاثیر بهتری داشته باشد.

هنر پیانو به مانند سایر علوم حد و مرزی ندارد یک هنرجو بعد از چند ماه و پس از آشنایی با اصول می‌تواند نسبت به نواختن قطعات ساده اقدام نماید ولی اینکه این آموزش تا به کی ادامه میابد نمیتوان برای آن زمان مشخصی را بیان نمود. به نظر اینجانب کلیه اساتید در هر سطحی همواره نیازمند گذراندن دوره‌های تکمیلی جهت افزایش آموخته‌های خود هستند و این بستگی به حد و مرزی دارد که پیانیست برای خود تعریف می‌نماید.

یکی از روشهای آموزشی جهت علاقه‌مندانی که با توجه به محدودیت زمانی و مکانی قادر به حضور در کلاس‌های حضوری نیستند. این روش آموزشی را به علاقه مندان پیشنهاد می‌کنیم و توضیحات تکمیلی را در بخش آموزش پیانو ارائه نموده‌ام.

هنرستان موسیقی دختران

جواب‌گویی به سوالات شما در ارتباط با هنرستان موسیقی دختران

بله. کلیه هنرجویان در ابتدای ورود می‌بایست زمینه قبلی در ارتباط با ساز مورد نظر خود را داشته باشند. در خصوص ساز پیانو امتحان ورودی با حضور هیئت ژوری برگذار میگردد و معمولا هر سال یک یا دو نفر مجوز ورود به هنرستان را اخذ می‌نمایند. در خصوص سایر سازها شرایط آسانتر و تعداد نفرات بیشتر می‌باشد.

معمولا در صورتی که زمینه‌ای نداشته باشیم مجوز ادامه تحصیل صادر نخواد شد. به دلیل سختگیری معلمان در ارتباط با ساز تخصصی پیشنهاد می‌کنم با زمینه قبلی هنرستان موسیقی را انتخاب کنید.

محل هنرستان تهران روبروی تالار وحدت بوده و ساعت کاری آن ۷:۳۰ تا ۱۴ می‌باشد.

معمولا با توجه به گذراندن ۶ سال، این فارغ التحصیلان جذب ارکسترها و آموزشگاه‌ها گردیده و بصورت حرفه‌ای در مسیر موسیقی به فعالیت هنری خود ادمه می‌دهند.

اگر از آن دسته از هنرجویانی هستید که برای درس نخواندن و تنبلی هنرستان رو انتخاب می‌کنید باید بگم که سخت در اشتباه هستید. شما علاوه بر دروس عادی دروس موسیقی را نیز فراگرفته و عدم تمرین و پایین بودن نمرات ساز و دروس تخصصی حتما  منجر به خروج شما از هنرستان خواهد شد.

کلیه اساتید از نخبگان موسیقی کشور بوده و فقط به دلیل عشق و علاقه‌ای که به ترویج موسیقی در کشور دارند در این محل به آموزش مشغول می‌باشند.

در مقطع راهنمایی این دروس کاملا تدریس می‌شود و در مقطع دبیرستان به دلیل تخصصی شدن. پاره‌ای از این دروس تدریس می‌شود.

بله. امکاناتی از قبیل کتابخانه، سالن کنسرت، کلاس‌های درس و سازهای مختلف در حد مطلوبی گردآوری شده‌اند و در پاره‌ای از موارد این امکانات بسیار مناسب‌تر از دانشگاه می‌باشد. به نظر اینجانب این امکانات بسیار مناسب ارزیابی می‌گردد.

مدیریت هنرستان به شکل دولتی می‌باشند و هزینه آن به مانند مدارس و دبیرستان‌های غیرانتفاعی سطح متوسط می‌باشد.

خیر. این فضای آموزشی مشترک بوده و لازم  است مادران مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند این اشتراک در پاره‌ای از موارد به عنوان نقطه ضعف تلقی می‌گردد.

پس از پایان دوره دبستان و با گذراندن آزمون ورودی، در این ارتباط با توجه به تغییرات احتمالی مقررات حتما با قسمت آموزش هنرستان موسیقی هماهنگ نمائید.